Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Środowiskowy Dom Samopomocy jeszcze w tym roku!

2015-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-03 08:55:29)

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Miejskiego w Orzyszu

Gmina Orzysz otrzyma 2,8 mln zł dofinansowania na prace remontowe i wyposażenie budynków przy ul. Wojska Polskiego. Obiekty zostaną przekształcone w Środowiskowy Dom Samopomocy. Jego otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku.

Pomoc finansowa przyznana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego jest efektem złożonego w lutym wniosku, który osobiście przedłożyły do rozpatrzenia, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Orzyszu Jolanta Rakowska wraz z Naczelnikiem Wydziału Pozyskiwania Środków, Strategii i Rozwoju Urszulą Myka. Początkowo dofinansowanie miało być rozłożone na dwie raty (w 2015 i 2016 roku). Burmistrz Zbigniew Włodkowski zabiegał jednak o pełne wsparcie inwestycji już w tym roku. Udało się. Po negocjacjach, które burmistrz Włodkowski poprowadził z wojewodą Marianem Podziewskim oraz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, do Urzędu Miejskiego w Orzyszu wpłynęło pismo potwierdzające fakt otrzymania finansowania na całość inwestycji. To wielki sukces, który podsumowuje zaangażowanie w rozwój gminy w pierwszym półroczu nowej kadencji samorządu. Ta inwestycja to nie tylko nowe miejsca pracy, ale przede wszystkim szansa na rozwój Orzysza. Poza tym trwają rozmowy z dużym międzynarodowym koncernem na temat utworzenia Centrum Pomocy Seniorom i Osobom Niepełnosprawnym. W całość pięknie wpisuje się Urząd Marszałkowski w Olsztynie z wicemarszałek Wiolettą Śląską-Zyśk i dyrektor Elżbietą Przybysz na czele. 1 czerwca obie panie odwiedziły nasze miasto i wizytowały miejsce, w którym chcemy powołać do życia ŚDS oraz inne placówki pomagające seniorom i osobom niepełnosprawnym. Marszałek Wioletta Śląska-Zyśk podkreśliła ogromną troskę naszej gminy o osoby wykluczone społecznie, niepełnosprawne i środowisko senioralne. Z wielką radością przyjęła powołanie do istnienia Orzyskiej Rady Seniorów. Potwierdziła, że Urząd Marszałkowski będzie wspierał nas w działaniach na rzecz zacierania różnic pomiędzy grupami społecznymi w naszej gminie.

Środowiskowe Domy Samopomocy działają w wielu miejscowościach w Polsce i są miejscem przyjaznym dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz niepełnosprawnych, które ma za zadanie przygotować takie osoby do życia w społeczeństwie oraz funkcjonowania w środowisku. Powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy to jedna z inwestycji mających na celu zaspokojenie potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych oraz szansa na utworzenie nowych miejsc pracy.

źródło: Urząd Miejski w Orzyszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #1793431 | 89.228.*.* 12 sie 2015 19:30

    Dobra i potrzebna inicjatywa ! Pozdrawiam i życzę szybkiej realizacji :) Magda Sobolewska- psycholog, neurologopeda- Giżycko

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages