Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zawody strażackie: wygrała OSP Cierzpięty

2015-05-25 08:57:23 (ost. akt: 2015-05-25 10:12:20)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

To nie było zaskoczenie. Drużyna OSP Cierzpięty wygrała tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze, które odbyły się wczoraj (24 maja) na Stadionie Miejskim w Orzyszu. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli OSP Orzysz. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z OSP Drozdowo-Zastrużne. W sumie w zawodach wzięło udział osiem jednostek.

Niedzielne święto strażaków rozpoczęła msza św. w Kościele p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, zaproszeni goście, strażacy oraz mieszkańcy Orzysza udali się na Stadion Miejski, gdzie odbyły się główne uroczystości.

— (...) „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” to hasło, które widnieje na naszych sztandarach i to ono zawiera praktycznie wszystko, co o ruchu strażackim, można powiedzieć — stwierdził podczas uroczystego apelu Zbigniew Włodkowski, burmistrz Orzysza. — Bogu na chwałę. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w kościele, mszą świętą, błogosławieństwem dla strażaków. Bo tam, gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na pierwszym miejscu. Dziś Dzień Zesłania Ducha Świętego. Dzień ważny dla nas. Dla strażaków. To wam Boże błogosławieństwo musi towarzyszyć w najtrudniejszych chwilach. Musi być z wami, kiedy podejmujecie decyzje z narażaniem swego zdrowia i życie, by ratować zdrowie i życie drugiego człowieka. Ludziom na chwałę. Służycie naszej lokalnej społeczności. Dzisiaj święto ruchu ludowego. Święto tych, którzy mieszkają w małych miasteczkach, takich jak Orzysz, święto polskiej wsi. To wy na co dzień jesteście gotowi iść na ratunek lokalnej społeczności, mieszkańcom wsi, w których mieszkacie, wtedy kiedy jest to potrzebne. Jesteście też wzorem do naśladowania. Polskie społeczeństwo ocenia strażaków najwyżej w rankingu społecznego zaufania. Warto, byśmy jako strażacy, nosząc mundur czuli zobowiązanie, by w tym życiu społecznym, życiu lokalnej społeczności dawać przykład dobrego zachowania (...).

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. Warmińsko-Mazurskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zostali odznaczeni:

Złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”
Druh Grzegorz Kuźmicki – OSP Dąbrówka
Druh Cezary Borchet – OSP Góra

Srebrnym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”
Druh Tomasz Ozygała – OSP Dąbrówka

Brązowym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”
Druh Krystian Wysk – jednostka OSP Góra

Uchwałą Prezydium Związku Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zostali odznaczeni odznaką „Strażak Wzorowy”

Piotr Pawłowicz – OSP Cierzpięty
Kamil Prokopczuk - OSP Cierzpięty

Po oficjalnych przemówieniach strażacy stanęli do sportowej rywalizacji, podczas której liczył się przede wszystkim czas i precyzja. W zawodach zwyciężyła drużna OSP Cierzpięty, która od wielu lat sięga po najwyższe trofea. Ta sama drużyna wygrała również dodatkową konkurencję, w której do zdobycia był Puchar Burmistrza Orzysza.

Szczegółowa klasyfikacja w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej.

bas
pisz@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pisiki #1741160 | 212.75.*.* 25 maj 2015 23:20

  Jakie to były zawody - gminne? Powiatowe? Wojewódzkie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages