Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Międzynarodowa "Puma-15" pod polskim dowództwem

2015-05-22 20:33:51 (ost. akt: 2015-05-22 20:33:23)

Autor zdjęcia: Zespół Reporterski Centralnej Grupy Działań Psychologicznych

Już 25 maja na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpocznie się międzynarodowe ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem "Puma-15".

Rozpoczęte 11 maja na poligonie w Drawsku Pomorskim szkolenie pododdziałów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zbliża się do końca. Na poligonie "Zawiszacy" szkolą się wraz z żołnierzami francuskimi z 12 Pułku Kirasjerów i amerykanami z Grupy Bojowej 1 Brygady Pancernej. Francuzi
i Amerykanie, wraz z żołnierzami 2 batalionu zmechanizowanego giżyckiej brygady, tworzą batalionowe zgrupowanie taktyczne dowodzone przez dowódcę 2 batalionu ppłk. Marka Pieniaka. Szkolenie poligonowe zakończy ćwiczenie pk. "Puma-15".

"Puma-15" to ćwiczenie z wojskami mające na celu "certyfikację" 2 batalionu zmechanizowanego. Kierownikiem ćwiczenia będzie dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomir Kowalski. Przez kilka kolejnych dni, od 25 do 29 maja, żołnierze batalionowego zgrupowania taktycznego wykonywać będą zadania taktyczne i ogniowe, których realizacja podlegać będzie ocenie. Scenariusz ćwiczenia zakłada wiele epizodów taktycznych, w których weźmie udział para samolotów myśliwsko-bombowych Su-22 oraz śmigłowce bojowe Mi-24. W skład zgrupowania wejdą trzy kompanie zmechanizowane i inne etatowe pododdziały batalionu. Dodatkowo batalion zostanie wzmocniony kompanią czołgów, baterią przeciwlotniczą, plutonem saperów, czołówką materiałowo-techniczną, plutonem wysuniętych obserwatorów z dywizjonu artylerii samobieżnej oraz sekcją mini BSR-ów (bezzałogowych samolotów rozpoznawczych).

W skład zgrupowania wchodzić również będą kompanie czołgów ze Stanów Zjednoczonych i Francji wyposażone w czołgi Abrams i Leclerc. Przeciwnikiem ćwiczących wojsk będą żołnierze batalionu czołgów, plutonu zmechanizowanego oraz plutonu rozpoznawczego. Oprócz batalionowego zgrupowania taktycznego, w ćwiczeniu udział również wezmą żołnierze dywizjonu artylerii samobieżnej, którzy jako drugoplanowi ćwiczący wspierać będą działanie walczących pododdziałów. Ogółem w ćwiczeniu weźmie około 2000 żołnierzy i ponad 200 egzemplarzy zasadniczego sprzętu bojowego.

kpt. Dariusz GuzendaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages