środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Poezja angielska w wykonaniu gimnazjalistów

2015-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-16 20:55:58)
Uczestnicy konkursu

Uczestnicy konkursu

Autor zdjęcia: Krzysztof Roszko

Za nami czwarta edycja konkursu międzyszkolnych zmagań poetyckich w języku angielskim "Word which can change the world", organizowanego przez Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu. Konkurs z roku na rok się rozwija i dociera do coraz większej liczby uczniów z regionu.

W tegorocznej edycji w szranki stanęło 16 poetów z 6 okolicznych szkół gimnazjalnych. - Mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce, Zespołu Szkół w Drygałach, Gimnazjum nr 1 w Piszu, Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach oraz Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Wyszyńskiego w Ełku - mówi Joanna Kamieniecka, jedna z koordynatorek konkursu.

- Formuła konkursu jest innowacyjna i niespotykana. Podkreśla istnienie energii twórczej, która jest w wielu uczniach i kierunkując ją w stronę doskonalenia umiejętności językowych umożliwia także pełne wyrażenie emocji, obaw, niepokojów typowych dla wieku gimnazjalnego - dodaje Joanna Kamieniecka.

Gala wręczenia nagród odbyła się tradycyjnie na "górnym holu" szkoły. W tym roku w puli nagród pojawiły się bony ufundowane przez prywatnych sponsorów. Galę uświetnił występ uczennicy, Moniki Zawadzkiej, która przy akompaniamencie gitary basowej (Monika Chorąży), instrumentów perkusyjnych (Krzysztof Roszko) oraz gitary akustycznej (Joanna Kamieniecka) zaprezentowała dwie anglojęzyczne piosenki.

Galę finałową poprowadzili uczniowie klasy III B, Natalia Pulwin i Jakub Chojnacki. Konkurs koordynują nauczycielki języka angielskiego, Joanna Zawadzka i Joanna Kamieniecka.Laureaci konkursu:
I miejsce : Natalia Podkulińśka - Gimnazjum w Orzyszu
II miejsce: Patrycja Bałazy - Gimnazjum w Orzyszu, Wiktoria Chylińska - Gimnazjum w Orzyszu
III m-ce - Kruszewska Oliwia - Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Wyszyńskiego w Ełk, Paulina Kuźmicka - Zespół Szkół Michała Kajki w Dąbrówce, Magdalena Słowikowska - Zespół Szkół Samorządowych w Stradunach

IV wyróżnienie - Paweł Łukasz Neumann - Zespół Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce
III wyróżnienie - Agnieszka Duda - Gimnazjum w Orzyszu
II wyróżnienie - Julita Makarewicz - Zespół Szkół w Drygałach
I wyróżnienie - Wiktoria Czuba - Gimnazjum w Orzyszu

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages