Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Tylko pogoda była wędkarzom łaskawa

2015-05-05 10:00:00 (ost. akt: 2015-05-05 08:43:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR Orzysz

Ponad dwudziestu wędkarzy wyruszyło w pierwszą niedzielę maja (3 maja) na jezioro Orzysz, by rywalizować w Spinningowych Zawodach Wędkarskich. Zmagania te były pierwszą z czterech odsłon kolejnej edycji Wędkarskiego Grand Prix Orzysza.

Dobra pogoda, choć sprzyjała wypoczynkowi, nie przełożyła się na dobre wyniki. Niestety po raz kolejny okazało się, że złapanie wymiarowego szczupaka w orzyskim jeziorze to domena najbardziej doświadczonych wędkarzy. W trakcie czterech godzin wędkowania, łupem zawodników padło zaledwie pięć ponad 50-centymetrowych drapieżników. Gdyby nie to, że zawody rozgrywane były na tzw. żywej rybie, co dawało możliwość punktowania szczupaków przekraczających już 45 centymetrów, wynik niedzielnego połowu byłby mizerny.

W sumie w zawodach do mierzenia przedłożono 19 szczupaków i 2 okonie. Po trzy przekraczające ustalony wymiar szczupaki złapali Kamil Jary, Grzegorz Biernat i Michał Makarewicz, z czego największymi mógł pochwalić się ten ostatni. Dzięki temu uzyskał największą liczbę punktów i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Wędkarskiego Grand Prix Orzysza. Za jego plecami uplasowali się kolejno Grzegorz Biernat i Kamil Jary. Czwarty był natomiast Piotr Stasiak, który wraz z Grzegorzem Biernatem złowili największe ryby zawodów. Ich szczupaki mierzyły po 52 centymetry.

Podczas ogniska kończącego zawody jednym z głównych tematów poruszanych przez wędkarzy była kwestia kondycji orzyskiego jeziora. Jak pokazują wyniki zawodów na przestrzeni ostatnich lat, niestety jest ona coraz gorsza. Jak słusznie zauważyli wędkarze, z każdymi zawodami ilość łowionych wymiarowych szczupaków spada. Przyczyn raczej nie ma się co doszukiwać w umiejętnościach zawodników.

Niedzielne zawody zorganizowane zostały wspólnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Koło PZW w Orzyszu oraz LGD Mazurskie Morze. W imieniu organizatorów nagrody uczestnikom wręczyli Dyrektor MOSiR Anna Rogińska i Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego – Robert Kamiński.

Kolejne zmagania zaliczane do cyklu Wędkarskiego Grand Prix odbędą się w czerwcu. Wędkarze o punkty do klasyfikacji generalnej walczyć będą tym razem podczas zawodów spławikowych.

MOSiR Orzysz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages