Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Miejska Komisja Wyborcza wylosowała radnego

2015-03-22 13:36:36 (ost. akt: 2015-03-22 14:18:52)
Los ponownie uśmiechnął się do Anny Pilarczyk

Los ponownie uśmiechnął się do Anny Pilarczyk

Autor zdjęcia: Beata Smaka

To się nazywa mieć szczęście. Dzisiaj (22 marca) Anna Pilarczyk z PSL-u ponownie została wylosowana na radną Rady Miejskiej w Orzyszu.

W protokole Miejskiej Komisji Wyborczej w Orzyszu czytamy między innymi: "O godz. 10.00 Miejska Komisja Wyborcza w Orzyszu w pełnym składzie dokonała ponownego ustalenia wyników wyborów do Rady Miejskiej w Orzyszu w okręgu wyborczym nr 2. Do dwóch jednakowych nieprzezroczystych kopert włożone zostały kartki z imieniem i nazwiskiem oraz numerem listy komitetów wyborczych. Następnie przewodnicząca wskazała zastępcę przewodniczącego - Justynę Annę Brożek, która wylosowała jedną z kopert. W wylosowanej kopercie znajdowała się kartka z kandydatem - Pilarczyk Anna, Komitet Wyborczy PSL, Lista nr 1. Zawartość drugiej niewylosowanej koperty została okazana osobom uczestniczącym przy losowaniu. (...).

Przypomnijmy, protest wyborczy złożyło Forum Samorządowe Powiatu Piskiego. Jego przedstawiciel, Maciej Kosiorek oraz Anna Pilarczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego w listopadowych wyborach samorządowych zdobyli po 72 głosy. Zgodnie z kodeksem wyborczym, o wyborze radnego w takiej sytuacji decyduje losowanie. Wówczas mandat zdobyła Anna Pilarczyk. Maciej Kosiorek tłumaczył, że przed losowaniem nie został powiadomiony pełnomocnik jego komitetu, a sama procedura losowania została przeprowadzona przez niewłaściwy organ, czyli obwodową komisję wyborczą, a nie jak powinno być przez miejską komisję wyborczą. Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił protest kandydata Forum Samorzadowego Powiatu Piskiego, wygasił mandat Annie Pilarczyk i nakazał przeprowadzenie ponownego losowania radnego w okręgu nr 2.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nata #1695894 | 213.108.*.* 22 mar 2015 14:32

    oj kontolek kontolek

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages