Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zafunduj sobie zdrowie w Dniu Kobiet!

2015-02-09 07:52:32 (ost. akt: 2015-02-09 07:59:49)

Ruszyły zapisy na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne, organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Guz piersi jest najczęściej występującym u Polek nowotworem. Stanowi około 20 proc. wszystkich zachorowań na raka. Drugim co do częstości występowania w skali światowej nowotworem, dotykającym kobiet, jest rak szyjki macicy. W Polsce z powodu nowotworów szyjki macicy umiera rocznie blisko 1700 kobiet. Przyczyn tak złej sytuacji dopatrujemy się w niedocenianiu znaczenia profilaktyki. Tymczasem wystarczą proste badania, które przeprowadzone w odpowiednim czasie pozwolą na wykrycie wczesnych zmian i całkowite wyleczenie.

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie organizuje w sobotę w dniu 7 marca 2015r. w Szpitalu MSW w Olsztynie badania mammograficzne i cytologiczne. Jak co roku WOK zadba o miłą atmosferę, poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje dla pań, które skorzystają z badań w tym dniu.

Bezpłatne badania mammograficzne przysługują kobietom w wieku 50 – 69 lat /raz na 2 lata/, a bezpłatne badania cytologiczne przysługują paniom w wieku od 25 do 59 lat /raz na 3 lata/.

Zapisy na badania wyjazdowe potrwają do 20 lutego 2015r. pod nr tel. 87/424 10 59; 424 15 75 lub w Urzędzie Miejskim w Orzyszu pok. nr 31 i 32.

Mammografię można też będzie wykonać w mammobusach przy Ośrodku Zdrowia w Orzyszu ul. Cierniaka 12, w następujących terminach: 13 lutego 2015r., 27 marca i 24 czerwca 2015r.

W każdym przypadku należy zabrać ze sobą poprzednie wyniki badań cytologicznych lub zdjęcie z poprzednich badań mammograficznych, które pomogą w postawieniu jak najbardziej skutecznej diagnozy.

źródło:
UM Orzysz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. alka #1660284 | 83.20.*.* 9 lut 2015 15:38

    Zafundować sobie zdrowie możemy też w domu :) Wystarczy wykonywać regularnie samobadanie piersi. Polecam do tego taką rękawiczkę: http://femiglove.iai-shop.com/pol_m_Co-t o-jest-rekawica-FemiGlove-676.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages