Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Komisja jeszcze raz wylosuje radnego

2015-01-25 09:00:00 (ost. akt: 2015-01-23 16:22:52)

Autor zdjęcia: Archiwum GP

Sąd Okręgowy w Olsztynie wygasił mandat Annie Pilarczyk. Ponownych wyborów nie będzie, za to Miejska Komisja Wyborcza w Orzyszu musi wylosować radnego spośród kandydatów, którzy w wyborach do Rady Miejskiej w okręgu nr 2 uzyskali największą liczbę głosów.

Protest wyborczy złożył KWW Forum Samorządowe Powiatu Piskiego. Jego przedstawiciel, Maciej Kosiorek oraz Anna Pilarczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego w listopadowych wyborach samorządowych zdobyli taką samą liczbę głosów. Zgodnie z kodeksem wyborczym, o wyborze radnego w takiej sytuacji decyduje losowanie. Maciej Kosiorek podczas wtorkowego (20 stycznia) posiedzenia sądu tłumaczył, że przed losowaniem nie został powiadomiony pełnomocnik jego komitetu, a sama procedura losowania została przeprowadzona przez niewłaściwy organ, czyli obwodową komisję wyborczą, a nie jak powinno być przez miejską komisję wyborczą. — Sąd uwzględnił protest, unieważnił wybory w okręgu nr 2 w Orzyszu i stwierdził wygaśnięcie mandatu Annie Pilarczyk — tłumaczy sędzia Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. — Właściwa komisja ponownie musi przeprowadzić losowanie radnego w tym okręgu spośród kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę głosów w wyborach. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. Strony postępowania mają 7 dni na złożenie odwołania do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Sąd Okręgowy w Olsztynie rozpatrzył ponad 50 protestów wyborczych, do tej pory uwzględnił trzy: w Piszu, Orzyszu oraz Jezioranach. Przypomnijmy, wcześniej unieważnił wybory do Rady Miejskiej w Piszu. W okręgu wyborczym nr 8 nakazał przeprowadzenie ponownego głosowania i wygasił mandat wybranej w tym okręgu radnej Lilli Bednarek. Wszystko przez to, że w Komisji Wyborczej nr 8 błędnie wydano 14 kart do głosowania z Komisji Wyborczej nr 7 - obie komisje mieściły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu. Lilla Bednarek wygrała przewagą jednego głosu.

bas
pisz@gazetaolsztynska.pl

Tylko ciekawe informacje, polecam :)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. beniamin #1652517 | 212.244.*.* 1 lut 2015 15:45

  Nie badzmy zlosliwi.Narazie Wlodkowskiego nie mieszajcie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dziwne #1647286 | 80.50.*.* 27 sty 2015 07:38

  Kursy szkolenia przewodniczących komisji a przekręty i to PSL tak wygrywa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oooooooooooo #1646363 | 81.15.*.* 26 sty 2015 09:44

  Na pewno los będzie wyciągał Burmistrz Włodkowski i wybierze Annę Pilarczyk. hahahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages