Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Orzyski budżet obywatelski. Jest decyzja mieszkańców

2015-01-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-01-01 13:47:28)
Prawdopodobnie, jedna z siłowni terenowych będzie mieściła się przy Sali widowiskowo-sportowej

Prawdopodobnie, jedna z siłowni terenowych będzie mieściła się przy Sali widowiskowo-sportowej

Autor zdjęcia: Archiwum

W Orzyszu powstaną dwie siłownie terenowe – tak zadecydowali mieszkańcy miasta w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Realizacja wartej 200 tysięcy inwestycji ma rozpocząć się w styczniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z początkiem lata orzyszanie będą mogli korzystać z nowych obiektów sportowych.

Głosowanie nad budżetem obywatelskim trwało trzydzieści dni, od 1 do 30 listopada. Mimo to, zainteresowanie wśród orzyszan było niewielkie, bo w wyborze zadania gminnego na przyszły rok wzięło udział zaledwie 189 osób. Przypomnijmy, gmina wskazała przykłady czterech projektów do realizacji. Władze miasta zarezerwowały na ten cel 200 tysięcy złotych. Zadaniem mieszkańców miało być wskazanie tej priorytetowej i ich zdaniem, najbardziej potrzebnej inwestycji. W gminie funkcjonuje fundusz sołecki, który jest swojego rodzaju odpowiednikiem budżetu partycypacyjnego, ale dotyczy tylko mieszkańców wsi. Budżet obywatelski wprowadzony jeszcze przez byłego burmistrza Tomasza Sulimę, miał być ukłonem w stronę miasta. Oficjalne wyniki głosowania zatwierdził już nowy włodarz Zbigniew Włodkowski. Ostatecznie, mieszkańcy Orzysza zadecydowali, że w 2015 roku powstaną dwie siłownie terenowe. Na sportowe przedsięwzięcie zagłosowały 93 osoby.
— Decyzja w sprawie lokalizacji obiektów jeszcze nie została podjęta — informuje Monika Łępicka-Gij, sekretarz Urzędu Miejskiego w Orzyszu. — Tereny przy gimnazjum i byłym kasynie wojskowym to na razie wstępne propozycje. Wszystko rozstrzygnie się przy opracowywaniu szczegółowego harmonogramu realizacji planowanej inwestycji. Prace nad tym zadaniem rozpoczniemy w styczniu. Na pewno powstaną dwie siłownie, gdzie dokładnie? Jeszcze nie wiadomo. Projekt zakłada zakup sprzętu, montaż i zagospodarowanie odpowiedniego miejsca. Postaramy się, aby mieszkańcy mogli korzystać z obu siłowni z początkiem lata.
Dużo głosów orzyszanie oddali także na remont drogi dojazdowej do cmentarza komunalnego, chodnik do budynku przy ul. Ełckiej oraz ciąg pieszo-rowerowy łączący ul. Słowackiego z Osiedlem Robotniczym. Ta propozycja zdobyła 83 głosy. 8 osób zagłosowało na remont parkingu przy ośrodku zdrowia, zakup drzwi wejściowych oraz agregatu prądotwórczego na potrzeby placówki. Najmniej głosów, bo tylko 5, oddano na rozbudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej przy ul. Polnej oraz wodociągu do ul. Słowackiego.
Sportowy obiekt szczególnie satysfakcjonuje młodych mieszkańców Orzysza, którzy często narzekają, że władze miasta zapominają o ich potrzebach.
— Bardzo się cieszę, że powstaną siłownie — komentuje Paweł, 25-latek z Orzysza. — Myślę, że w naszym mieście brakuje miejsc, gdzie aktywnie można spędzić wolny czas, a przy okazji spotkać się ze znajomymi. Poza tym, sport to przecież samo zdrowie!

Beata Smaka
pisz@gazetaolsztynska.pl


Od jutra w sprzedaży. Tylko ciekawe informacje, polecam :)
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. JAGNA #1645992 | 195.117.*.* 25 sty 2015 20:10

  a co mamy zawdzieczac Sulimie oszukal nas nie dal pracy kupe pieniedzy wydal na MISS ORZYSZA po co to mozna by bylo zatrudnic ludzi do pracy zeby mieli za co zyc a nie ludzie chodza do opieki MOPS jak zebraki i prosza o zapomogi pieniezne bo nie maja za co zyc i to mialo sie zmienic i co SULIMA zrobil NIC TYLKOdla siebie i znajomych i to jest w porzadku uwarzamy ze nie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dupek #1626171 | 212.244.*.* 5 sty 2015 20:16

  I nie chce kasy za pracę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #1622975 | 212.244.*.* 2 sty 2015 15:30

  Pamiętajcie, że zawdzięczacie to Sulimie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages