środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Na sportowo uczczą Święto Wojska Polskiego

2014-08-11 09:22:32 (ost. akt: 2014-08-11 09:25:15)

Autor zdjęcia: Archiwum UMiG Orzysz

W sobotę 16 sierpnia, nad jeziorem Orzysz nie lada gratka czeka na miłośników żeglowania. Tego dnia na „orzyskim” odbędą się regaty żeglarskie, które tradycyjnie już będą jedną z części obchodów Święta Wojska Polskiego.

Załogi rywalizować będą o Puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Puchar Burmistrza Orzysza. Nie będą to jednak regaty adresowane wyłącznie do wojskowych, choć załóg reprezentujących okoliczne jednostki nie powinno zabraknąć. Impreza skierowana jest także do mieszkańców i turystów, wypoczywających nad nadal jeszcze nie do końca odkrytym przez amatorów żeglowania akwenem.

Regaty zostaną rozegrane w dwóch kategoriach. Od godz. 10:30 w okolicach Plaży Miejskiej toczyć się będą wyścigi w klasie Omega. Po ich zakończeniu rozpoczną się zmagania w klasie Optymist. Zgłoszenia przyjmuje Gdański Klub Płetwonurków Neptun do czwartku 14 sierpnia drogą mailową na adres neptun@gkpnetun.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imiona i nazwiska załogi oraz telefon kontaktowy.

Ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają uczestnikom żaglówki, choć dopuszczalne jest również pływanie na własnym sprzęcie, spełniającym wymogi danej klasy. Wpisowe do zawodów wynosi 50 zł. od załogi płatne na konto Gdańskiego Klubu Płetwonurków Neptun do dnia 14 czerwca. W przypadku dokonania zapisów i wpłaty w dniu zawodów wpisowe wynosić będzie 75 zł. Dzieci startujące w klasie Optymist zwolnione są z opłaty wpisowej.

Regaty te mają na celu nie tylko sportową rywalizację o nagrody. Mają one także pokazać, że jezioro Orzysz choć rzadko wykorzystywane przez żeglarzy jest także doskonałym akwenem do uprawiania popularnej na mazurach formy rekreacji.

Nad organizacją imprezy czuwają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Gdański Klub Płetwonurków Neptun oraz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages