środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Uwaga! Strzelania na poligonie!

2014-07-05 16:00:00 (ost. akt: 2014-07-04 09:40:12)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: orzysz.pl

Do 31 lipca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu potrwają strzelania amunicją bojową. Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligonu.

Strzelania odbywać się będą codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00, strzelania nocne: wtorek i czwartek w godzinach od 22.00 do 02.00.

Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy – poligon.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Nadmieniam, że w ostatnich miesiącach nasiliły się przypadki wtargnięcia ludności cywilnej na teren poligonu w trakcie strzelań celem zbierania złomu. Korzyści z w/w procederu mogą być niewspółmierne do podniesionych konsekwencji prawnych, a w szczególności utraty zdrowia, a nawet życia.

Ponadto przypomina się, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym, gdzie występuje duże zagrożenie zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą – w dzień i czerwonym światłem – w nocy, które to sygnały oznaczają „ostre strzelanie”.

OSPWL Orzysz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polecam nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje:)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages