Ćwierćfinału nie będzie, Śniardwy odpadają z pucharu

2014-05-08 18:00:00(ost. akt: 2014-05-09 09:15:37)

Autor zdjęcia: Archiwum Śniardw Orzysz

Nie udało się Śniardwom awansować do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Orzyszanie w meczu 1/8 finału ulegli na własnym stadionie wiceliderowi III Ligi – Płomieniowi Ełk. Minimalna porażka 1:2 oraz styl jaki zaprezentowali zielono-niebiescy wstydu im jednak nie przynoszą.
Początek spotkania ułożył się dla zielono-niebieskich najlepiej jak tylko mógł. Już w 14 minucie gry dośrodkowanie Artur Kropiewnickiego z rzutu wolnego na gola zamienił Adam Sztachański. W orzyskiej ekipie i na trybunach wybuchła radość, która jednak nie trwała zbyt długo. Trzy minuty później Płomień doprowadził do wyrównania, a strzelcem gola okazał się Hubert Molski. Piłka nim wpadła do bramki zdołała minąć kilku zawodników Śniardw, po czym przeszła obok bezradnego Patryka Kleczkowskiego.

Choć goście przeważali na boisku zielono-niebiescy umiejętnie rozbijali ataki ełckiego III-ligowca.Tak też było do 88 minuty kiedy awans Płomieniowi zapewnił Łukasz Kuśnierz, strzałem głową umieszczając piłkę w orzyskiej bramce.

Decydująca akcja meczu zainicjowana została lewą stroną, gdzie przez całe spotkanie świetnie radził sobie Bartosz Tomaszewski. W momencie gdy padała bramka przebywał on jednak poza placem gry. Po zmianie obuwia sędzia liniowy nie pozwalał mu powrócić na boisko przez około 4 minuty. W doliczonym czasie gry do dogrywki mógł jeszcze doprowadzić Piotr Talaga, ale jego strzał z okolicy linii pola karnego o centymetry minął prawy słupek bramki gości.

— Z postawy chłopaków jestem zadowolony, bo zagraliśmy dobre spotkanie. Wstydu na pewno nie przynieśliśmy. Pozostaje pewien niedosyt bo od dogrywki, w której różnie mogłoby się potoczyć, dzieliło nas niewiele — skomentował spotkanie Paweł Konopka, szkoleniowiec orzyszan.

Po porażce z Płomieniem orzyszanom pozostaje już tylko skupić się na rozgrywkach ligowych. W najbliższą sobotę Śniardwy czeka pojedynek z niepokonanym dotąd na własnym boisku oraz prezentującym w rundzie wiosennej doskonałą formę – Startem Kozłowo. Wyjazdowy mecz z wiceliderem V Ligi rozpocznie się o godz. 17.00.

1:0 — Adam Sztachański (14')
1:1 — Hubert Molski (17')
1:2 — Łukasz Kuśnierz (88')

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Bartosz Tomaszewski, Jan Sidorowicz, Robert Maniurski, Artur Kropiewnicki – Piotr Talaga, Łukasz Ormanowski, Filip Tomaszewski (75′ Tomasz Jarosz), Adam Sztachański (65′ Krzysztof Czaplicki), Adam Marcinkiewicz – Piotr Kowalczyk Śniardwy Orzysz - Płomień Ełk 1:2 (1:1):

Już jutro nowe wydanie Gazety Piskiej, a w niej - jak co tydzień, w piątek - tylko ciekawe informacje, polecam:)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna