Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Przyłącz się do Europejskiego Tygodnia Sportu

2014-04-12 17:00:00 (ost. akt: 2014-04-11 15:26:53)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

W dniach 17-23 maja odbędzie się Jubileuszowa XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Wzorem lat ubiegłych do rywalizacji stanie także Orzysz. Tegoroczna impreza odbywać się będzie pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Organizowany już po raz szósty Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa, która ma na celu aktywizację ruchową jak największej liczby Polaków. Odbywający się w jego trakcie Sportowy Turniej Miast i Gmin to z kolei szansa dla najbardziej aktywnych sportowo miejscowości na zdobycie cennych nagród, a przy tym wspaniała promocja sportu i rekreacji ruchowej.

W konkursie tym pod uwagę brane będą zajęcia sportowe, zarówno te odbywające się w szkołach w ramach „sks-ów”, treningi w klubach sportowych, jak również zajęcia sportowe grup mieszkańców z wykorzystaniem dostępnej bazy sportowej. Te samorządy, na których terenie przeprowadzonych zostanie najwięcej imprez i tym samym do uprawiania sportu zachęcone zostanie największe grono mieszkańców, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w postaci miedzy innymi sprzętu sportowego dla szkół i klubów sportowych.

W ubiegłym roku Orzysz uplasował się na 35 miejscu wśród 118 sklasyfikowanych gmin liczących od 7,5 do 15 tyś. mieszkańców, zaś przed dwoma laty rywalizację ukończył dwie lokaty wyżej. Do czołowej dwudziestki, która nagradzana była premiami finansowymi na zakup sprzętu sportowego zabrakło niewiele. Jest więc nadzieja, że w tym roku wspólnymi siłami, mieszkańcom Orzysza uda się osiągnąć sukces.

Dlatego też zachęcamy do przyłączenia się wspólnej inicjatywy. Apel ten kierujemy szczególnie do szkół i klubów sportowych, ale także aktywnych grup mieszkańców rozwijających swoje sportowe pasje na orzyskich obiektach. Jeśli macie swoje propozycje na ciekawą inicjatywę sportową napiszcie do nas! – mosir@orzysz.pl. Na zgłoszenia czekamy do 2 maja.

MOSiR Orzysz

Polecam, tylko ciekawe informacje :)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages