Piątek, 17 listopada 2017. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Wymęczone zwycięstwo Śniardw

2013-10-28 18:27:08 (ost. akt: 2013-10-28 18:33:04)

Autor zdjęcia: archiwum KSŚ

Sporo sił musieli zostawić na boisku podopieczni Aleksandra Lipowskiego w spotkaniu 14 kolejki V ligi. Na szczęście wysiłek orzyszan nie poszedł na marne. Po pełnym nerwów spotkaniu „zielono-niebiescy” pokonali Kłobuka Mikołajki 2:1.

Początek spotkania pokazał, że choć Kłobuk przyjechał do Orzysza jako 15. drużyna V ligi, nie zamierzał wyłącznie się bronić. Już w pierwszych minutach, goście po błędzie defensywy Śniardw stanęli przed szansą zdobycia bramki. Na wysokości zadania stanął jednak Patryk Kleczkowski broniąc strzał Konrada Gorczycy.
Orzyszanie popełniali jednak mnóstwo błędów w obronie i choć szybko przywracali sytuację do równowagi, w 28 minucie swojej wpadki w porę nie zdołali naprawić. Nieatakowany przez żadnego z obrońców „zielono-niebieskich” z piłką w pole karne wbiegł Maciej Gawliński i pewnym strzałem pokonał Patryka Kleczkowskiego. W zespole Śniardw zapanowała konsternacja, bo każdy wiedział, że od tego momentu o sforsowanie defensywy gości i zdobycie bramki będzie niezwykle trudno. Od momentu strzelenia gola filozofia gry Kłobuka była bardzo prosta. Zespół z Mikołajek cofnął się przed własne pole karne, mądrze rozbijając ataki „zielono-niebieskich”, swoich szans na zdobycie bramki upatrując w kontratakach. Niewiele brakowało, by właśnie po jednej z takich akcji Kłobuk podwyższył prowadzenie. Sześć minut po strzeleniu pierwszej bramki, ponownie przed szansą stanął Maciej Gawliński, jednak tym razem zabrakło mu precyzji.

Orzyszanie zdołali pozbierać się dopiero w końcówce pierwszej części gry. Choć częściej utrzymywali się przy piłce, przed zmianą stron nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce ekipy przyjezdnej. Zmieniło się to dopiero w drugich 45-minutach. Od momentu wznowienia gry „zielono-niebiescy” rzucili się do odrabiania strat co chwilę nękając bramkarza Kłobuka. Na nieszczęście miejscowych piłka nie chciała jednak wpaść do siatki. Orzyszanom Wojciecha Brodowskiego udało się pokonać dopiero w 67 minucie, a dokonał tego Aleksander Lipowski. Szkoleniowiec Śniardw strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Adama Marcinkiewicza z rzutu rożnego.

Przełomową dla losu całego spotkania była 71 minuta, kiedy to Adam Izdebski faulował przed polem karnym Adama Marcinkiewicza. Za to zagranie otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji osłabił swój zespół. Chwilę później Kłobuk stracił także bramkę. W 72 minucie zwycięskiego jak się później okazało gola zdobył Artur Kropiewnicki, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego pokonując bramkarza gości. W końcowych minutach spotkania trwało oblężenie bramki gości. Mimo prób m.in. Szymona Rzodkiewicza i Pawła Dymińskiego, piłka nie wpadła już do bramki Kłobuka i mecz ostatecznie zakończył się wymęczonym zwycięstwem Śniardw 2:1.

Śniardwy Orzysz – Kłobuk Mikołajki 2:1 (0:1)
0:1 (28’) Maciej Gawliński, 1:1 (67’) Aleksander Lipowski, 1:2 (72’) Artur Kropiewnicki

czerwona kartka: Adam Izdebski (71′ Kłobuk)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Robert Maniurski, Aleksander Lipowski, Łukasz Ciecierski (89’ Wiesław Kosiorek) – Adam Marcinkiewicz (76’ Szymon Rzodkiewicz), Piotr Talaga, Adam Sztachański (73’ Łukasz Ormanowski), Paweł Kolator, Krzysztof Czaplicki (46’ Artur Kropiewnicki) – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik, Łukasz Rzodkiewicz, Tomasz Jarosz