Sobota, 22 lipca 2017. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Śniardwy wygrywają dziesiąty mecz w sezonie

2013-10-21 14:37:00 (ost. akt: 2013-10-21 14:36:34)

Z dziesiątego w sezonie ligowego zwycięstwa mogli się cieszyć w minioną niedzielę podopieczni Aleksandra Lipowskiego. Orzyszanie w meczu 13. kolejki V Ligi pokonali na wyjeździe Leśnika Nowe Ramuki 5:1.

Dość szybko worek z bramkami otworzył nie kto inny jak Paweł Dymiński, który już w ósmej minucie gry zdobył swoją 21 bramkę w sezonie. Spory udział przy trafieniu miał Łukasz Ciecierski, po którego strzale z blisko 30 metrów piłka odbiła się od poprzeczki, trafiając na piąty metr pod nogi napastnika „zielono-niebieskich”.

Dziesięć minut później było już 2:0. Po faulu w okolicach pola karnego do piłki podszedł Artur Kropiewnicki i silnym strzałem posłał piłkę do siatki. Nim futbolówka wpadła do bramki odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy, nie dając bramkarzowi Leśnika szans na skuteczną obronę.

Kolejne bramki kibice ujrzeli po zmianie stron. W dwunastej minucie drugiej części spotkania najpierw na listę strzelców wpisał się Piotr Talaga, zdobywając gola po strzale z linii pola karnego, a cztery minuty później składna akcję zespołu wykończył Adam Marcinkiewicz.

Gospodarzom, którzy do 83 minuty nie mogli zaskoczyć skutecznym strzałem Patryka Kleczkowskiego, udało się to w końcu po stałym fragmencie gry. Leśnik, honorową jak się później okazało bramkę, zdobył po rzucie karnym, kończąc trwającą ponad 600 minut  serię bez straty gola golkipera orzyszan. Chwilę wcześniej piłkę ręką w polu karnym zagrał Radosław Laszkowski.

Już w doliczonym czasie gry, wynik meczu na 5:1 ustalił Adam Sztachański, pewnie egzekwując rzut karny wymierzony po faulu na Pawle Dymińskim.

Leśnik Nowe Ramuki – Śniardwy Orzysz 1:5 (0:2)
0:1 (8’) Paweł Dymiński, 0:2 (18’) Artur Kropiewnicki, 0:3 (57’) Piotr Talaga, 0:4 (61’) Adam Marcinkiewicz, 1:4 (83’ k.), 1:5 (90’ k.) Adam Sztachański

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Robert Maniurski, Aleksander Lipowski, Łukasz Ciecierski (74’ Wiesław Kosiorek) – Adam Marcinkiewicz (65’ Szymon Rzodkiewicz), Artur Kropiewnicki, Paweł Kolator (59’ Krzysztof Czaplicki), Piotr Talaga (70’ Adam Sztachański), Piotr Kowalczyk – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik