Z Biskupca z jednym punktem

2013-09-02 12:59:25 (ost. akt: 2013-09-02 14:33:17)
Paweł Dymiński (z lewej) w spotkaniu z Tęczą Biskupiec zdobył dwa gole

Autor zdjęcia: Archiwum KS Śniardwy

Z jednym punktem z Biskupca powrócili podopieczni Aleksandra Lipowskiego. W meczu 6 kolejki V Ligi Śniardwy zremisowały z Tęczą 2:2. W orzyskim zespole ponownie w głównej roli wystąpił Paweł Dymiński, który dwukrotnie pokonał bramkarza miejscowych.

Orzyszanie po raz kolejny zmuszeni byli do gonienia wyniku. Już po ośmiu minutach gry gospodarze długim podaniem rozmontowali defensywę Śniardw i wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

Pogoń za wynikiem przyniosła skutek w 48 minucie meczu, kiedy to na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Paweł Dymiński. Napastnik Śniardw niespełna 20 minut później ponownie pokonał bramkarza Tęczy, dając prowadzenie „zielono-niebieskim”. Chwilę później gospodarzy przed utratą bramki dwukrotnie ratował słupek.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną orzyszan, na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Tęcza wywalczyła sobie rzut karny. Po próbie dośrodkowania zawodnika miejscowych piłka niefortunnie trafiła w rękę stojącego w polu karnym Łukasza Ciecierskiego. Gospodarze najlepiej jak mogli skorzystali z prezentu doprowadzając do wyrównania i ustalając ostatecznie wynik spotkania na 2:2.

— Tak jak w spotkaniu z Wilczkiem i Fortuną szczęście w ostatnich minutach nam sprzyjało, tak teraz go zabrakło. Zabrakło nam także boiskowego cwaniactwa, utrzymania się przy piłce w momencie gdy wygrywaliśmy – ocenia mecz Aleksander Lipowski. – Mimo wszystko sądzę, że remis wywalczony w Biskupcu jest dobrym wynikiem. Jeszcze nie tak dawno mało kto wyobrażał sobie, że Śniardwy będą jak równy z równym rywalizować i zdobywać punkty z takimi zespołami.

Orzyszanie do Biskupca udali się w okrojonym składzie. W meczu z Tęczą nie mogło wystąpić aż czterech podstawowych zawodników. Z powodu urazów w składzie zabrakło Krzysztofa Czaplickiego, Artura Kropiewnickiego i Piotra Kowalczyka. Pawła Kolatora zatrzymały sprawy rodzinne.
Remisując z Tęczą, „zielono-niebiescy” przedłużyli serię meczów bez porażki na wyjeździe do 13 spotkań. Po raz ostatni ulegli rywalom w czerwcu 2012 roku, na zakończenie sezonu 2011/2012 przegrywając z Jurandem Barciany 1:3.

Tęcza Biskupiec – Śniardwy Orzysz 2:2 (1:0)

1:0 (8’), 1:1 (48’) Paweł Dymiński, 1:2 (66’) Paweł Dymiński, 2:2 (86’ k.)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Aleksander Lipowski, Daniel
Wojtkowski, Robert Maniurski – Bartosz Tomaszewski (46’ Łukasz Ciecierski), Łukasz Ormanowski, Filip Tomaszewski (46’ Adam Sztachański), Adam Marcinkiewicz, Piotr Talaga – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik, Daniel Bobek, Tomasz Jarosz.