środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Rywalizowali o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej

2013-08-27 12:00:00 (ost. akt: 2013-08-27 12:13:53)
W Mistrzostwach Sportowo-Pożarniczych Stowarzyszeń Młodzieżowych wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski i Szwecji

W Mistrzostwach Sportowo-Pożarniczych Stowarzyszeń Młodzieżowych wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski i Szwecji

Autor zdjęcia: kpt. Dariusz Guzenda

Ponad 100 zawodników z Polski i Szwecji walczyło o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej podczas Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych. Imprezę zorganizowano już po raz 19, lecz po raz pierwszy odbyła się w Orzyszu.

W organizację przedsięwzięcia włączył się orzyski MOSiR, który wspierał głównych organizatorów: Gdański Klub Płetwonurków Neptun, Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen oraz 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną.

- Mistrzostwa Sportowo-Obronne o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej należą do najważniejszych przedsięwzięć Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON. Przede wszystkim służyć mają promocji sportów obronnych oraz kształtowaniu u młodzieży odporności psychicznej, dyscypliny oraz umiejętności działania zespołowego – mówi
kpt. Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

- Są one nie tylko sportową rywalizacją i integracją różnych środowisk. Jest to także sprawdzian wyników stowarzyszeń czy szkół, w których młodzi ludzie zdobywają i doskonalą umiejętności przydatne w służbie wojskowej, ratownictwie i innych formach działania na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju – dodaje.

W trakcie dwudniowej imprezy zawodnicy musieli się sporo natrudzić, by dotrwać do finałowego momentu rywalizacji. Mistrzostwa rozgrywane były na dwóch etapach wymagających od zawodników nie tylko żelaznej kondycji, ale i wykazania się wieloma umiejętnościami.

Pierwszego dnia śmiałkowie rywalizowali podczas konkurencji technicznych, których gospodarzem było Giżycko. Sprawdzeniu podlegały m.in. ładowanie magazynka na czas, wykonanie okopu pojedynczego żołnierza, strzelanie z kbks oraz pokonanie toru sprawnościowego. Drugiego dnia uczestnicy mieli do pokonania dystans o długości 15 kilometrów z zaliczeniem konkurencji na trasie, która w większości przebiegała przez teren orzyskiego poligonu.

Najlepiej z trudami dwudniowych zmagań poradzili sobie zawodnicy Podkarpackiego ZW LOK, którzy zwyciężyli zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Podczas uroczystego zakończenia imprezy, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Orzyszu z udziałem pocztu sztandarowego 15 Mazurskiego Batalionu Saperów i Orkiestry Wojskowej Wojsk Lądowych z Elbląga, nagrody uczestnikom wręczyli płk Jerzy Gutowski - Dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz gen. bryg. Sławomir Kowalski – dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Władze Orzysza reprezentowali zastępca burmistrza Ewa Polkowska Krupa oraz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Adam Myka.

Mistrzostwa Sportowo Obronne najprawdopodobniej zagoszczą w Orzyszu także w przyszłym roku. Jubileuszowa 20 edycja imprezy ma uświetnić również 20 rocznicę utworzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.


WYNIKI

Dziewczęta:
1. Podkarpacki ZW LOK
2. UKS Viktoria Białystok
3. LOK Chrzanów

Chłopcy:
1. Podkarpacki ZW LOK
2. SAS Janów Lubelski
3. OSP Grabie Stare
źródło: UM Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages