środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Na sportowo uczczą Święto Wojska Polskiego

2013-08-15 08:00:00 (ost. akt: 2013-08-14 11:51:12)
Zawody odbędą się w sobotę (17 sierpnia) w Orzyszu

Zawody odbędą się w sobotę (17 sierpnia) w Orzyszu

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Nad jeziorem Orzysz nie lada gratka czeka miłośników żeglowania. W sobotę (17 sierpnia) odbędą się regaty żeglarskie, które tradycyjnie będą jedną z części obchodów Święta Wojska Polskiego.

Załogi rywalizować będą o Puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Nie będą to jednak regaty adresowane wyłącznie do wojskowych, choć załóg reprezentujących okoliczne jednostki nie powinno zabraknąć. Impreza skierowana jest także do mieszkańców i turystów, wypoczywających nad nadal jeszcze nie do końca odkrytym przez amatorów żeglowania akwenem.

Regaty zostaną rozegrane w dwóch kategoriach. Od godz.10 w okolicach plaży miejskiej toczyć się będą wyścigi w klasie Omega. Po ich zakończeniu rozpoczną się zmagania w klasie Optymist.

Zgłoszenia telefoniczne 87 423 01 86, bądź drogą mailową mosir@orzysz.pl przyjmuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu do piątku (16 sierpnia). Ilość miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom żaglówki, choć dopuszczalne jest również pływanie na własnym sprzęcie spełniającym wymogi danej klasy. Wpisowe do zawodów wynosi 30 zł od załogi.

Regaty te mają na celu nie tylko sportową rywalizację o nagrody. Mają one także pokazać, że jezioro Orzysz choć rzadko wykorzystywane przez żeglarzy jest także doskonałym akwenem do uprawiania popularnej na mazurach formy rekreacji.

Nad organizacją imprezy czuwają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Gdański Klub Płetwonurków Neptun oraz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana.

MOSiR Orzysz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages