Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Płetwonurkowie rywalizowali nad jeziorem Orzysz

2013-07-22 10:58:10 (ost. akt: 2013-07-22 11:08:30)
Zawody odbyły się na plaży miejskiej w Orzyszu

Zawody odbyły się na plaży miejskiej w Orzyszu

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Ponad 70 zawodników z 11 klubów wzięło udział w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym. Wśród uczestników były osoby z Polski i Litwy, w tym zawodnicy ze ścisłej krajowej "czołówki".

Dzięki udanej organizacji wcześniejszych zawodów, w tym roku Polski Związek Płetwonurkowania podniósł naszą imprezę do rangi Międzynarodowych Mistrzostw Polski, co uważam za duży sukces — mówi Zbigniew Skopiński, prezes Gdańskiego Klubu Płetwonurków Neptun, główny organizator zawodów.

Sukcesem okazały się także same zawody, bo nad jezioro Orzysz przyjechało ponad 70 zawodników z Polski i Litwy ze ścisła krajową czołówką w tej dyscyplinie sportu. Swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Delfinka Chodzież, Manty Kościerzyna, Neptuna Gdańsk, Delfina Jastarnia, Tazara Chodzież, Orki Bytom, Ampifrionu Olecko, Citizena Poznań, Toruńczyka Toruń oraz UŚKS Ostrołęka. Litwę reprezentował klub Akwanautas Vilnius.

W trakcie dwudniowej imprezy zawodnicy rywalizowali w konkurencjach pływania długodystansowego w płetwach oraz zawodach w orientacji podwodnej. W pierwszej konkurencji udział mogli wziąć zarówno zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Płetwonurkowania oraz amatorzy, których zadaniem było pokonanie trasy wyznaczonej na otwartych wodach jeziora Orzysz przy pomocy monopłetwy albo dwóch klasycznych płetw. Wśród amatorów w najstarszej kategorii wiekowej triumfował orzyszanin - Rafał Milewski.

Nieco trudniejszy charakter miała konkurencja w nawigacji podwodnej.
W niej zawodnicy musieli płynąć pod wodą, używając do tego celu aparatów oddechowych oraz przyrządów nawigacyjnych. O sukcesie zawodnika decydowało wynurzenie się jak najbliżej wskazanego punktu — mówi Zbigniew Skopiński.

Imprezę skierowaną do miłośników nieco bardziej wyspecjalizowanej formy pływania już po raz czwarty zorganizowali wspólnie Gdański Klub Płetwonurków Neptun, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu oraz Polski Związek Płetwonurkowania.

Zawody w pływaniu długodystansowym nad jezioro Orzysz powrócą w przyszłym roku.
Nie wiemy jeszcze jakiej rangi będą to zawody, ale z pewnością będą one jednym z głównych punktów w kalendarzu imprez sportowych — mówi Anna Rogińska, dyrektor MOSiR w Orzyszu.

MOSiR Orzysz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages