Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zbierają korki, by pomóc Mikołajowi

2013-06-13 09:01:42 (ost. akt: 2013-06-13 10:15:06)
Mikołaj, który mieszka w Dęblinie, urodził się bez nóżek i rączek

Mikołaj, który mieszka w Dęblinie, urodził się bez nóżek i rączek

Autor zdjęcia: UM Orzysz

Przedszkole Miejskie Niezapominajka w Orzyszu przyłączyło się do "Akcji Korek". Chodzi o pomoc dla Mikołajka, który przyszedł na świat 12 września 2010 roku. Chłopiec urodził się bez nóżek i rączek.

Mikołaj - uśmiechnięty, pełen życia i ciekawy świata chłopiec urodził się bez nóżek i rączek. Wymaga ciągłej rehabilitacji i potrzebuje bardzo kosztownej protezy.

Te najbardziej podstawowe protezy rączek kosztują 10 tys.zł, a NFZ refunduje jednorazowo protezy dokładając tylko 2 tys.zł.

Odzew ze strony rodziców i dzieci był ogromny. Uzbieraliśmy 3 wielkie worki korków, które przekazaliśmy do punktu zbiórki przy Urzędzie Miasta Dęblin. Akcja miała charakter edukacyjny. Zmierzała do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie działania uświadamiają dzieciom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska. Istotne jest również to, co robimy dla innych, bo przecież nie tylko o pieniądze w całej akcji chodzi. Ważne jest to, że pomagamy ludziom — mówią wychowawcy z Przedszkola Miejskiego Niezapominajka w Orzyszu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages