Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Bracia chcieli popływać kajakiem. Utopił się starszy z nich

2013-06-09 10:30:00 (ost. akt: 2013-06-17 13:43:58)
Zwłoki 27-latka strażacy znaleźli około godziny 20.

Zwłoki 27-latka strażacy znaleźli około godziny 20.

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Na jeziorze Tyrkło w Okartowie (gmina Orzysz) utopił się mężczyzna. Kajak, którym płynął z bratem, wywrócił się. Młodszy z braci (21 l.) chwycił się kajaka, a chwilę później z wody wyciągnęli go świadkowie. Starszy (27 l.) sam chciał dopłynąć do brzegu.

Tragicznie zakończyła się wyprawa na Mazury dwóch braci z gminy Łyse. Mężczyźni wypoczywali z kolegami w Okartowie (gmina Orzysz) nad jeziorem Tyrkło. W sobotę (8 czerwca) bracia wypożyczyli kajak typu "canoe".

Po kilku minutach, około stu metrów od brzegu, kajak wywrócił się. Młodszy (21 l.) chwycił się kajaka, a chwilę później z wody wyciągnęły go osoby, które były świadkami zdarzenia i miały sprzęt pływający. Starszy (27 l.) postanowił płynąć do brzegu. W pewnym momencie zniknął po wodą.

- Na miejsce zdarzenia przyjechały zastępy z OSP Okartowo, OSP Orzysz, OSP Mikołajki oraz Państwowej Straży Pożarnej z Pisza, Giżycka, Węgorzewa oraz Ostródy. W drugiej fazie działania miały charakter poszukiwawczy. Około godz.20.00 strażak z JRG w Piszu, penetrując dno jeziora, natknął się na zwłoki mężczyzny - mówi Mariusz Semenowicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu.

Jak poinformowała nas st. asp. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu: - Uratowany 21-latek był pijany. Jak twierdził wcześniej na brzegu jeziora spożywał alkohol z innymi wypoczywającymi.

Od początku maja na wodach powiatu piskiego jest to już czwarte utonięcie. Po raz kolejny okolicznością towarzyszącą wypadkowi na wodzie jest alkohol.

- Pamiętajmy, że gdy temperatura powietrza jest wysoka, trunek szybciej uderza do głowy. Ogranicza to naszą koordynację ruchową, stajemy się bardziej rozluźnieni, a co za tym idzie – lekkomyślni. Jeszcze raz apelujemy do wszystkich wypoczywających nad wodą, że łączenie kąpieli i alkoholu jest bardzo niebezpieczne - apeluje st. asp. Anna Szypczyńska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages