Korona Mistrzów Polski dla młodzików UKS "Jedynki" z Orzysza!

2013-06-06 16:00:00 (ost. akt: 2013-06-06 14:35:24)
UKS "Jedynka" Orzysz- Mistrzowie Polski.

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

Orzysz gościł 8 najlepszych drużyn na finałowym turnieju Mistrzostw Polski młodzików w unihokeju. Po trzynastu latach zawodnicy UKS „Jedynka” Orzysz mogli cieszyć się zdobyciem korony Mistrza Polski. Zespół przygotował i prowadził Marek Dancewicz.

Do Orzysza przyjechały zespoły UKS Fenomen Babimost, WSU Wierzchowo, UKS Zryw Przykona, UKS Kołaczkowo, UKS Bankówka Zielonka, UKS 85 Mokotów Warszawa oraz LUKS Nolet Żabi Róg. Stawkę uzupełniał zespół gospodarzy UKS Jedynka Orzysz.

Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch czterozespołowych grupach. Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans do strefy medalowej. Zespoły zajmujące miejsca trzecie i czwarte w grupie walczyły o miejsca 5-8. W grupach zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Czas trwania meczu 3 x 10 minut.

Zawodnicy „Jedynki” jako jedyny zespół w turnieju nie ponieśli żadnej porażki i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. Prócz Jedynki do półfinału awansowały również zespoły WSU Wierzchowo, Fenomena Babimost oraz LUKS Nolet Żabi Róg.

O miejsca 5-8 walczyły zespoły UKS Bankówka, UKS 85 Mokotów Warszawa, UKS Zryw Przykona oraz UKS Kołaczkowo. W fazie grupowej zawodnicy „Jedynki” pokonali kolejno LUKS Nolet Żabi Róg 6:1, UKS 85 Mokotów Warszawa 13:2 oraz UKS Bankówka 4:3.

W półfinale przeciwnikiem „Jedynki” była drużyna UKS Fenomen Babimost. Mecz od mocnego uderzenia zaczęli zawodnicy Babimostu zdobywając bramkę po strzale Dawida Szefnera. Ten sam zawodnik na początku drugiej tercji podwyższył wynik na 2:0.

Marzenie o finale mistrzostw stanęło pod znakiem zapytania. Po czasie wziętym przez trenera młodzi Orzyszanie pokazali, że mają dusze „walczaków”. Jeszcze w drugiej tercji po trafieniach Patryka Pilarczyka i Wojciecha Modzelewskiego zawodnicy „Jedynki” doprowadzili stan meczu do wyniku 2:2.

O tym kto awansuje do finału miało zadecydować 10 minut trzeciej tercji. Pierwsze 5 minut tej odsłony meczu to popis zawodników Orzysza. Po celnych trafieniach Patryka Pilarczyka, Adriana Miązka i Wojciecha Modzelewskiego na tablicy widniał wynik 5:2 dla gospodarz imprezy.

Wydawałoby się, że mecz jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Dawid Szefner fantastycznymi bramkami zdobytymi w 27 i 28 minucie meczu dał drużynie Babimostu nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Dwie ostatnie minuty to niesamowita walka obydwu zespołów na całym boisku.

Jak zacięta była to gra świadczy fakt kończenia meczu przez obydwa zespoły w czteroosobowych składach. Za nadmierną ostrość w grze na ławkę kar powędrowali Miłosz Sztachański z „Jedynki” i Maciej Tatarski z „Fenomena”. Koniec meczu i wielka radość gospodarzy oraz ich kibiców.

Wynik 5:4 dał upragniony awans „Jedynce” do finału Mistrzostw Polski. Według uczestników zawodów był to bezsprzecznie najlepszy i najbardziej emocjonujący mecz finałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodzików, będący jednocześnie piękną promocją tej dyscypliny sportu.

Drugim finalistą została drużyna LUKS Nolet Żabi Róg po pokonaniu WSU Wierzchowo 3:0. W meczu o brązowy medal spotkały się zespoły WSU Wierzchowo i UKS Fenomen Babimost. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Każda z trzech tercji kończyła się wynikiem remisowym 1:1.

Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Brązowego medalistę Mistrzostw wyłoniono w rzutach karnych. W tym elemencie lepsi okazali się zawodnicy Wierzchowa notując 3 celne trafienia, przy zerowym dorobku zawodników Babimostu.

Finałowy mecz nie przyniósł już spodziewanych emocji. Po trzech kolejnych bramkach zdobytych w pierwszej tercji przez Wojciech Modzelewskiego, Marcina Smakosza i Dawida Grądziela „Jedynka” do końca spotkania dominowała na boisku. Mimo licznych okazji wynik meczu nie uległ zmianie. Stan meczu 3:0.

Po trzynastu latach zawodnicy UKS „Jedynka” Orzysz mogli cieszyć się zdobyciem tytułu Mistrzów Polski w kategorii młodzików.

Sukces ten uzyskał zespół w składzie: Sebastaian Zajkowski i Paweł Brzostek w bramce oraz Miłosz Sztachański, Gabriel Zajkowski, Wojciech Modzelewski, Patryk Pilarczyk, Dawid Grądziel, Mateusz Szyłak, Adrian Miązek, Adam Żaboklicki, Marcin Smakosz, Maciej Połeć, Jakub Ośka, Mateusz Reducha, Łukasz Kosakowski i Hubert Kobeszko.
Zespół przygotował i prowadził Marek Dancewicz.