Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Po Krutyni czas na porządki w rzece Orzysza

2013-05-17 08:53:00 (ost. akt: 2013-05-17 08:54:14)
I Strażacka Akcja Porządkowa "Czysta Orzysza 2012"

I Strażacka Akcja Porządkowa "Czysta Orzysza 2012"

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Trwają zapisy do II Strażaciej Akcji Porządkowej "Czysta Orzysza 2013". W tym roku akcja odbędzie się na około 6 kilometrowym odcinku rzeki od mostu przy Ośrodku Zdrowia do jeziora Tyrkło.

Organizatorzy mają nadzieję, że do planowanych prac porządkowych włączą się również mieszkańcy gminy Orzysz. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny 503 11 22 33 lub mailowy osp.orzysz@op.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do środy (22 maja) do godz.15. Ze względu na konieczność ubezpieczenia liczba uczestników akcji jest ograniczona.

Akcja będzie kontynuacją rozpoczętej przed rokiem inicjatywy strażaków z OSP Orzysz. Ochotnicy chcieli przyczynić się do tego, aby rzeka Orzysza była godną wizytówką gminy Orzysz.

Jak mówią ochotnicy z Orzysza: "Zapewne drożność oraz czystość Orzyszy zachęcą mieszkańców oraz turystów do organizacji spływów kajakowych, które dają możliwość bliższego poznania walorów przyrodniczych rzeki przepływającej pośród urokliwych łąk i lasów pięknej ziemi orzyskiej. Zapewne też z lepszym samopoczuciem wyruszymy na spacer ulicą Kanałową z przeświadczeniem, że czysta Orzysza to również nasza zasługa".

- Podczas pierwszej akcji, którą przeprowadziliśmy w lipcu ubiegłego roku wydobyliśmy z rzeki ponad 1600 kilogramów śmieci. W trwających około 4 godziny pracach porządkowych wzięło udział 50 osób. Wszyscy uczestnicy wręcz wymusili na nas obietnicę, że akcja będzie kontynuowana, a my obiecaliśmy, że na pewno tak będzie. 25 maja spełniamy swoją obietnicę i po raz kolejny wchodzimy do rzeki - w imieniu orzyskich strażaków mówi Mariusz Semenowicz, prezes OSP w Orzyszu.

Organizatorzy zapewniają worki, rękawiczki, łodzie, napoje oraz poczęstunek przy ognisku na zakończenie akcji. We własnym zakresie należy zadbać o odpowiednie obuwie (buty gumowe, wodery) oraz ubiór dostosowany do pogody.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody - niespodzianki.

Akcja odbędzie się w sobotę (25 maja). Zbiórka uczestników przy remizie OSP Orzysz (ul. Cierniaka 11) o godz.8.00.


Organizatorami akcji są: Ochotnicza Straż Pożarna w Orzyszu oraz brmistrz Orzysza Tomasz Jakub Sulima. kcję współorganizują: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Orzyszu, Gdański Klub Płetwonurków Neptun oraz Zakład Robót Publicznych w Orzyszu.

Na dnie Krutyni leżało ponad 450 kilogramów śmieci
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Spawacz #1088479 | 46.170.*.* 18 maj 2013 13:50

    I tak ma być!!! Trzeba działać, tylko tak będzie dobrze. A nie w kółko narzekać, że to, że tamto. Mam nadzieję że tym razem żaden zielony się nie podepnie pod waszą pracę. Pozdro Strażaki!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages